Więcej kryteriów

Nieruchomości Gorzów Wielkopolski

Liczba nieruchomości: 458

123456789...ostatnia »

Jeszcze w 2013 roku uważano, że rynek nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim jest słabo rozwinięty i oferuje na tle Poznania czy Szczecina skromne nieruchomości. Można było kupić wtedy lokal za około 3000 zł za m². Obecnie sytuacja wygląda z goła inaczej, a gorzowski rynek nieruchomości rozkwita, proponując bardzo atrakcyjne nieruchomości dla mieszkańców oraz przybyszów.

Jak wygląda życie w Gorzowie Wielkopolskim?

Gorzów Wielkopolski to miasto w województwie lubuskim, z którego stosunkowo niedaleko nad morze, w góry czy do naszego zachodniego sąsiada. Jeszcze do niedawna uważane było za mało rozwinięte, a dziś charakteryzuje się dynamicznym rozwojem. Do miasta przyjeżdża coraz więcej młodych ludzi, którzy inwestują tu w nieruchomości mieszkalne, jak i lokale użytkowe. Zakładają biznesy oraz rodziny. Jedną z przyczyn są atrakcyjne ceny nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim na tle miast w Polsce, ale także chęć zamieszkania w nieco mniejszym i spokojniejszym mieście niż Warszawa czy Kraków. Te wszystkie czynniki sprawiają, że Gorzów Wlkp. jest coraz bardziej atrakcyjną lokalizacją i opłaca się tu kupić nieruchomość. Sytuacja na rynku jest obecnie bardzo dynamiczna i nie można już mówić o zastoju obserwowanym jeszcze kilka lat temu.

Ceny nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim

Ostatnie lata przyniosły duży wzrost cen za m² w Gorzowie Wielkopolskim. Jeszcze w roku 2018 można było nabyć w Gorzowie Wlkp. nieruchomości mieszkalne w nowym budownictwie za kwotę 4300 zł za m².

W bieżącym roku ceny podobnych nieruchomości szacowane są na około 5500 - 6000 zł za m². Należy także podkreślić, że ceny dochodzące do 7000 zł za m² nie są już rzadkością. Pokazuje to dynamikę gorzowskiego rynku, jak i jego rozwój, nie tylko pod względem dostępnych ofert, ale i niestety cen.

Najdroższe mieszkania i lokale użytkowe w Gorzowie Wielkopolskim występują m.in. na osiedlu Europejskim oraz Górczynie. Znacznie tańszych nieruchomości możesz natomiast szukać na osiedlu Słonecznym czy Zawarciu.

Sytuacja panująca na rynku nieruchomości

Gorzów Wielkopolski ma obecnie do zaproponowania poszukującym wiele mieszkań, domów oraz lokali użytkowych.

Pomimo znacznego wzrostu cen, nieruchomości w Gorzowie Wlkp. cieszą się dużym popytem. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że oprócz wielu zalet Gorzowa Wielkopolskiego duży wpływ ma na to także sytuacja panująca w Polsce, związana chociażby z niską stopą procentową, dostępnością "tanich" kredytów hipotecznych oraz malejącą z dnia na dzień za sprawą inflacji siłą nabywczą pieniądza.

Jeśli interesują Ciebie nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim, zapoznaj się z naszymi ofertami: