Więcej kryteriów

Nieruchomości Gorzów Wielkopolski

Liczba nieruchomości: 341

123456789...ostatnia »

Jeszcze w 2013 roku uważano, że rynek nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim jest słabo rozwinięty i oferuje na tle Poznania czy Szczecina skromne nieruchomości. Można było kupić wtedy lokal za około 3000 zł za m². Obecnie sytuacja wygląda z goła inaczej, a gorzowski rynek nieruchomości rozkwita, proponując bardzo atrakcyjne nieruchomości dla mieszkańców oraz przybyszów.

Jak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim?

Gorzów Wielkopolski to miasto w województwie lubuskim, z którego stosunkowo niedaleko nad morze, w góry czy do naszego zachodniego sąsiada. Jeszcze do niedawna uważane było za mało rozwinięte, a dziś charakteryzuje się dynamicznym rozwojem. Do miasta przyjeżdża coraz więcej młodych ludzi, którzy inwestują tu w nieruchomości mieszkalne, jak i lokale użytkowe. Zakładają biznesy oraz rodziny. Jedną z przyczyn są atrakcyjne ceny nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim na tle miast w Polsce, ale także chęć zamieszkania w nieco mniejszym i spokojniejszym mieście niż Warszawa czy Kraków. Te wszystkie czynniki sprawiają, że Gorzów Wlkp. jest coraz bardziej atrakcyjną lokalizacją i opłaca się tu kupić nieruchomość. Sytuacja na rynku jest obecnie bardzo dynamiczna i nie można już mówić o zastoju obserwowanym jeszcze kilka lat temu.

Ceny nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim

Ostatnie lata przyniosły duży wzrost cen za m² w Gorzowie Wielkopolskim. Jeszcze w roku 2018 można było nabyć w Gorzowie Wlkp. nieruchomości mieszkalne w nowym budownictwie za kwotę 4300 zł za m².

W bieżącym roku ceny podobnych nieruchomości szacowane są na około 5500 - 6000 zł za m². Należy także podkreślić, że ceny dochodzące do 7000 zł za m² nie są już rzadkością. Pokazuje to dynamikę gorzowskiego rynku, jak i jego rozwój, nie tylko pod względem dostępnych ofert, ale i niestety cen.

Najdroższe mieszkania i lokale użytkowe w Gorzowie Wielkopolskim występują m.in. na osiedlu Europejskim oraz Górczynie. Znacznie tańszych nieruchomości możesz natomiast szukać na osiedlu Słonecznym czy Zawarciu.

Duże zainteresowanie nieruchomościami w Gorzowie Wlkp.

Gorzów Wielkopolski ma obecnie do zaproponowania poszukującym wiele mieszkań, domów oraz lokali użytkowych.

Pomimo znacznego wzrostu cen, nieruchomości w Gorzowie Wlkp. cieszą się dużym popytem. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że oprócz wielu zalet Gorzowa Wielkopolskiego duży wpływ ma na to także sytuacja panująca w Polsce, związana chociażby z niską stopą procentową, dostępnością "tanich" kredytów hipotecznych oraz malejącą z dnia na dzień za sprawą inflacji siłą nabywczą pieniądza.

Jeśli interesują Ciebie nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim, zapoznaj się z naszymi ofertami: