Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości

Kredyt hipoteczny jest długoterminowym zobowiązaniem finansowym, które ściśle wiąże się z zakupem nieruchomości, najczęściej mieszkania lub domu. Dlaczego właśnie na tę formę zdobycia pieniędzy warto się zdecydować? Warunki, jakie oferują banki są bardzo korzystne, jest możliwość ustalenia wysokości rat, jak i czasu spłaty całego zobowiązania.

Tani kredyt hipoteczny w Gorzowie Wielkopolskim

Wiele osób obawia się zaciągnąć kredyt na zakup mieszkania w obawie, że pojawią się w pewnym momencie problemy z jego spłatą, np. wynikające z utraty pracy. Pamiętaj jednak, że stabilizacja jest bardzo ważna w życiu, a gwarantuje ją m.in. mieszkanie własnościowe. Kupując własne m, masz szansę stworzyć gniazdko, w którym poczujesz się bezpiecznie. Czasem warto zaryzykować i pożyczyć pieniądze od banku, aby spełnić swoje marzenie o zakupie mieszkania.

Jeżeli właśnie taką decyzję podejmiesz, radzimy, aby zdecydować się na kredyt hipoteczny. Ma znacznie niższe oprocentowanie niż kredyt gotówkowy, przy czym opłaty początkowe przy zakupie nieruchomości będą wyższe i wynikają m.in. z wyceny oraz ubezpieczenia nieruchomości a także kosztów sądowych związanych z wpisem hipoteki.

Obecnie możesz zaciągnąć zobowiązanie finansowe do 30 lub nawet 35 lat. Jednak musisz mieć na uwadze, że im dłużej będzie kredyt spłacany oddasz finalnie większą kwotę do banku. W przypadku długiego okresy kredytowania raty miesięczne będą niższe, co może dać większą pewność terminowych spłat nawet w przypadku tymczasowych problemów z płynnością finansową.

Zanim podejmiesz decyzję o zaciągnięciu kredytu na co najmniej kilka lub kilkanaście lat, zwróć uwagę na to jakie czynniki decydują o Twoim kredycie hipotecznym:

Kredyty hipoteczne

Bardzo dużo zmiennych ma wpływ na kredyt, a propozycje banków są zbyt zróżnicowane, aby w jednoznaczny sposób wskazać na najlepszą ofertę.

Jeżeli nie masz czasu na samodzielne wizyty w bankach i porównywanie ofert, oferujemy Tobie bezpłatne spotkanie z niezależnym doradcą finansowym, który pomoże w wyborze najkorzystniejszej oferty z szerokiej palety produktów bankowych, dopasowanej do Twoich potrzeb.

Korzystając z pomocy naszego doradcy nie zapłacisz ani złotówki więcej niż bezpośredni w banku. Ponadto negocjując w Twoim imieniu staramy się przygotować dla Ciebie ofertę lepszą od oferowanej w standardzie.

Kiedy najlepiej jest zaciągnąć kredyt hipoteczny w Gorzowie?

Gdy masz pewność, że kupno mieszkania na kredyt w Gorzowie to inwestycja, która pozwoli ci osiąść w jednym miejscu lub zapewnić dochód na przyszłość. Różne są powody zakupu mieszkania. Jedni chcą mieć po prostu własny lokal, w którym będzie żyło im się spokojnie i komfortowo. Inni kupują mieszkanie, aby je wynająć, a tym samym zapewnić sobie stały miesięczny dochód.

Zazwyczaj takie osoby ustalają wysokość rat hipotecznych w taki sposób aby spłacały się one z kwoty otrzymanej od najemcy. Dzięki czemu nie ponosimy stałych dodatkowych kosztów przy obsłudze kredytu, jednocześnie posiadając nieruchomość na własność, która sama na siebie zarabia. Należy jednak mieć na uwadze, że nie zawsze uda się utrzymać 100% ciągłość wynajmu. Dodatkowo popyt na mieszkania na wynajem w Gorzowie Wielkopolskim może się zmienić, przez co będziemy zmuszeni obniżyć czynsz najmu aby być bardziej konkurencyjnym w celu znalezienia szybciej nowego najemcy. Kolejnym problemem na jaki możemy trafić jest nieuczciwość najemcy, który nie będzie nam płacił. Wszystko to sprowadza się do jednego mianownika – należy posiadać rezerwy finansowe aby uniknąć konsekwencji wynikających z nieterminowej spłaty rat kredytu hipotecznego.

Potrzebujesz pieniędzy na zakup nieruchomości?

Bezpłatnie sprawdzimy Twoją zdolność kredytową i wybierzemy najlepszą ofertę spośród 25 banków! Nasz doradca skontaktuje się z Tobą w celu udzielenia darmowej i niezobowiązującej konsultacji.

Nieruchomości Gorzów

Nie znalazłeś interesującej oferty?

Zostaw nam swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie i znajdziemy Twoją nieruchomość!