Więcej kryteriów

Mieszkania Gorzów Wielkopolski

Liczba nieruchomości: 167

123456789...ostatnia »

Gorzów Wielkopolski jest miastem, w którym wiele jest możliwe, a przede wszystkim kupienie oraz wynajęcie stosunkowo taniego mieszkania. Rynek nieruchomości jest wypełniony mieszkaniami o różnej wielkości, a propozycje dostępne są zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Co ważne, bardzo atrakcyjne mieszkania możesz znaleźć w dobrze zorganizowanych dzielnicach z pełną infrastrukturą.

Co warto wiedzieć o Gorzowie Wielkopolskim, zanim kupisz lub wynajmiesz tu mieszkanie?

Gorzów Wielkopolski jest drugim co do wielkości miastem należącym do województwa lubuskiego, zajmuje powierzchnię około 86 km². Topografia miasta jest niezwykle urozmaicona, Gorzów jest umiejscowiony na siedmiu wzniesieniach. W mieście znajduje się wiele parków oraz zielonych skwerów. Właśnie tutaj ma swoją siedzibę jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów żużlowych – Stal Gorzów.

Miasto jest zamieszkiwane przez ponad 120 tysięcy osób i zajmuje 29 miejsce w Polsce pod względem liczebności.

Wiele osób wybiera Gorzów Wielkopolski jako docelowe miasto do mieszkania ze względu na jego atrakcyjne położenie. Tereny te słyną przede wszystkim z pięknych jezior i lasów budujących klimat całej okolicy. Niektóre jeziora są doceniane nie tylko ze względu na zadbane kąpieliska i krystalicznie czystą wodę, ale również za niesamowity krajobraz, który dzięki nim powstał. Relaks i odpoczynek w tych okolicznościach przyrody jest jak najbardziej możliwy.

Ceny mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim

W ostatnich kilku latach ceny zakupu mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim jak i w całej Polsce znacznie wzrosły. Średnio za kawalerkę trzeba zapłacić około 150 000 zł. Mieszkania 3 pokojowe w bardzo dobrym stanie o powierzchni 60 m² w blokach z wielkiej płyty potrafią kosztować ponad 250 000 zł. Natomiast za te w nowszym budownictwie przyjdzie nam zapłacić od 330 000 zł.

Oferta mieszkań pod wynajem w porównaniu z latami ubiegłymi stała się bardzo bogata. Na gorzowskim rynku nieruchomości można znaleźć mieszkania zarówno w standardzie podstawowym jak i te dla bardziej wymagających klientów nazywane często apartamentami. Często można spotkać nieruchomości, które przez nikogo niebyły zamieszkiwane.

Jeśli szukasz w Gorzowie Wielkopolskim mieszkania do wynajęcia musisz być przygotowany na nastepujące wydatki:
- średnie koszty miesięczne za mieszkanie 2 pokojowe kształtują się na poziomie od 1 000 do 1400 zł plus opłaty eksploatacyjne,
- średnie obciążenie budżetu miesięcznego za mieszkania 3 -4 pokojowe wynosi od 1 600 do 2 000 zł plus opłaty eksploatacyjne.

Należy przy tym zwrócić uwagę, że ceny najmu wzrosły, ale nie w tak dużym stopniu jak kupno mieszkań. Niewątpliwy wpływ na to ma coraz większa popularność i konkurencja wśród inwestorów na rynku mieszkań na wynajem.

Szukając mieszkania w Gorzowie Wielkopolskim pamiętaj, aby przeglądać oferty zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Przeglądając szerszą bazę ofert łatwiej będzie Tobie znaleźć atrakcyjne mieszkanie. Poszukiwania należy dostosować oczywiście do lokalizacji, standardu jakiego oczekujesz oraz możliwości którymi dysponujesz. Wpływ na cenę mieszkania mają przede wszystkim: standard wykończenia, wyposażenie pozostające w cenie, popularność danej dzielnicy, piętro, dostępność do garażu, miejsc parkingowych czy piwnicy.

Jeśli chcesz kupić tanie mieszkanie, poszukiwania rozpocznij w najmniej popularnych dzielnicach. Najtańsze mieszkania można kupić lub wynająć na osiedlu Słonecznym, Zawarciu oraz Zakanalu. W tym przypadku nieruchomość na pewno będzie pochodziła z rynku wtórnego.

Popularne osiedla w Gorzowie Wielkopolskim

Mieszkania w Gorzowie Wlkp. możesz kupić a także wynająć na kilku popularnych osiedlach i dzielnicach do których należy m.in.: Górczyn zwany często Manhattanem, osiedle Sady oraz Europejskie. Każde z nich ma do zaoferowania inne atrakcje, urozmaicenia oraz zabudowę i infrastrukturę. Na osiedlu Europejskim występują tylko mieszkania w nowym budownictwie. Na Górczynie oraz osiedlu Sady możesz wyszukać zarówno mieszkań w nowym budownictwie jak i starszych, najczęściej w blokach z wielkiej płyty.

Jeśli chcesz zapoznać się ze wszystkim mieszkaniami dostępnymi w Gorzowie Wielkopolskim, które prezentuje biuro eDOM Nieruchomości oraz Konsorcjum nr 1 – zostań z nami. Na łamach powyższej podstrony prezentujemy mieszkania z Gorzowa Wielkopolskiego dostępne ze wszystkich osiedli. Za pomocą wyszukiwarki możesz dostosować listę mieszkań z Gorzowa Wlkp. zgodnie z Twoimi preferencjami. Dla ułatwienia: