Nieruchomości gorzów - blog Biuro nieruchomości

Osiedle Piaski w Gorzowie Wielkopolskim

3 listopada, 2021 3 minuty czytania Renata Hrehorczuk

Osiedle Piaski zlokalizowane jest w północnej części miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Od strony wschodniej bezpośrednio graniczy z osiedlem Górczyn – największym osiedlem mieszkaniowym miasta, w którym dominuje zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna uzupełniona jednorodzinną, natomiast od strony północno-zachodniej graniczy z Chwalęcicami gdzie dominuje zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.
Piaski tworzy zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna uzupełniona o infrastrukturę usługowo-handlową, otoczona wokół zabudową jednorodzinną. Wzdłuż wschodniej granicy działki biegnie ulica Wyszyńskiego, stanowiąca drogę wojewódzką, natomiast wzdłuż południowej granicy ulica Roosevelta - obie o dużym natężeniu ruchu.
Główne ulice osiedla to Kazimierza Wielkiego, Dowbora-Muśnickiego, Sczanieckiej i Błotna, którą dojedziemy na cmentarz komunalny położony w odległości niecałego kilometra od środka osiedla w kierunku zachodnim. Pomimo usytuowania osiedla między głównymi ulicami miasta jest na nim cicho, spokojnie i bezpiecznie a natężenie ruchu wewnątrz osiedla stosunkowo niewielkie. Teren osiedla zagospodarowany – komunikacja wewnętrzna i miejsca parkingowe, oświetlenie, place zabaw, zadbana zieleń wysoka i niska przy budynkach. Brak jest w bliższym i dalszym sąsiedztwie obiektów mogących wpływać negatywnie na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.

Punkty usługowo-handlowe na osiedli Piaski w Gorzowie Wlkp.

Najważniejsze punkty handlowo – usługowe to sklepy Intermache przy ulicy Dowbora-Muśnickiego, Netto w pobliżu ulicy Kazimierza Wielkiego, mniejsze takie jak Żabka, Lewiatan oraz inne tzw. osiedlowe sklepy spożywcze, odzieżowe, cukiernie i piekarnie w których dokonamy niezbędnych zakupów. Jest także apteka Ziko oraz przychodnia PrimaFamilia. Na terenie osiedla funkcjonuje także Biblioteka Publiczna Wojewódzka i Miejska z której korzystają mieszkańcy lubiący spędzać czas z dobrą książką.
Na osiedlu nie ma ośrodków kulturalnych, galerii handlowej czy miejsc rozrywki takich jak kino, siłownia czy basen. Jednak z powodu niewielkiej odległości od centrum miasta, które to wszystko zapewnia, nie jest to problem.

Dostępność placówek edukacyjnych

Mieszkańcy osiedla Piaski nie powinni mieć problemu ze znalezieniem miejsca dla swojego dziecka w przedszkolu czy szkole, ponieważ Piaski zapewniają dostęp do oferty edukacyjnej:

Przedszkola
Przedszkole Miejskie nr 16 ul. Wiejska 6
Przedszkole Miejskie nr 30 ul. Taczaka 1a

Szkoły podstawowe
Szkoła Podstawowa nr 21 im. Orląt Lwowskich,  ul. Taczaka 1

Szkoły ponadpodstawowe
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, ul. Puszkina 31, w skład którego wchodzą:
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
I Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

Pozostałe
I Społeczna Szkoła Podstawowa, ul. Kazimierza Wielkiego 65a
Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego, ul. Kazimierza Wielkiego 65b
Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych im. Mikołaja Kopernika, ul. Okrzei 42

Niestety brak jest żłobków publicznych, wykaz prywatnych miejsc opieki dla najmłodszych zamieszczono poniżej:
Żłobek, "Chatka Puchatka" Jacek Kurowski, ul. Saska 8
Żłobek Niepubliczny, "Kraina Kubusia Puchatka", Owocowa 2A
Klub dziecięcy Akademia Filemona, ul. Stanisława Żółkiewskiego 1

Tereny rekreacyjne na osiedlu Piaski

Jezioro Błotne (Staw Błotny) jest niewątpliwie sercem całego osiedla. Powierzchnia jego lustra zajmuje aż 1,5 ha, a zielona przestrzeń wokół jeziora stanowi doskonałe miejsce do spacerów i odpoczynku dla mieszkańców. Miejsce to szczególnie cieszy się popularnością wśród właścicieli czworonożnych przyjaciół. Naszą codzienność wzbogacić i uprzyjemnić może także teren w okolicy Ruskiego Stawu z położonym przy nim zabytkowym pałacykiem, w którym mieści się obecnie Urząd Stanu Cywilnego. Warto wspomnieć także o rzece Kłodawce, która przepływa wzdłuż wschodniej granicy osiedla. Zielone tereny to także liczne ogródki działkowe położone na zachód i południe od osiedla.

Rynek nieruchomości na osiedlu Piaski w Gorzowie Wielkopolskim

Budynki mieszkalne wielorodzinne położone w obrębie osiedla to niskie i wysokie  budynki z lat 80-tych i 90-tych, a także starsze przedwojenne. Mieszkania na sprzedaż na osiedlu Piaski w zależności od powierzchni i standardu osiągają obecnie ceny na poziomie od 5000 do 6000 zł/m2.  Oferta nieruchomości mieszkalnych jednorodzinnych jest bardzo różnorodna i obejmuje zarówno starsze jak i nowsze budownictwo, zarówno w zabudowie wolnostojącej jak i bliźniaczej czy szeregowej. Ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu kryteriów jak rok budowy, powierzchnia czy standard.

Na terenie osiedla nie realizowane są obecnie żadne inwestycje deweloperskie ze względu na ograniczoną ilość miejsca na rozbudowę. Dlatego oferta nieruchomości dotyczy wyłącznie rynku wtórnego.

Osiedle Piaski to właściwe miejsce, jeśli pragniesz zamieszkać w miejscu spokojnym, ale jednocześnie w niewielkiej odległości od centrum miasta.

Udostępnij ten post: