Nieruchomości gorzów - blog Biuro nieruchomości

Osiedle Staszica w Gorzowie Wielkopolskim

11 sierpnia, 2021 4 minuty czytania Renata Hrehorczuk

Centralne miejsce na mapie Gorzowa Wielkopolskiego zajmuje osiedle Staszica – jedno z największych osiedli w mieście. Mieszkańcy chwalą je głównie za niezależność oraz bardzo dobrą komunikację z pozostałą częścią miasta. Poznaj osiedle Staszica w Gorzowie Wielkopolskim z eDOM Nieruchomości.

Bogate zaplecze handlowo-usługowe na osiedlu Staszica

Budowa osiedla Staszica w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęła się w latach 70-tych i od początku istnienia zapewniało swoim mieszkańcom dostęp do bogatej oferty handlowej i usługowej stając się pierwszym niezależnym osiedlem w mieście. Główne ulice osiedla to Matejki, Marcinkowskiego, Fredry, Słowiańska i Myśliborska. Przy nich zlokalizowane są najważniejsze punkty handlowo – usługowe pozwalające zaspokajać codzienne potrzeby mieszkańców. W obrębie jednej tylko ulicy (Matejki) znajdziemy sklepy takie jak Netto, Biedronka, Lidl, kwiaciarnia, piekarnia,  mięsny, osiedlowe targowisko ze świeżymi warzywami i owocami, Kaufland, RTV euro AGD  (przy rondzie Myśliborskim), Deichmann, sklep meblowy, bank, przychodnię, dwie apteki oraz wiele innych punktów. Na osiedlu nie powstała do tej pory żadna galeria handlowa (najbliższa GH Askana znajduje się na al. Konstytucji 3 Maja), ale znane obiekty handlowe takie jak dom handlowy Pegaz, hala targowa ORBI czy pasaż Baczyńskiego rozwiązują problem większości zakupów. Dobrze rozwinięta oferta usługowo handlowa znacząco wpływa na wygodę i komfort życia na gorzowskim osiedlu.

Dostępność placówek edukacyjnych na osiedlu Staszica

Osiedle Staszica to także doskonała lokalizacja pod względem dostępności placówek edukacyjnych takich jak szkoły i przedszkola których szczegółowy wykaz zestawiono poniżej:

Przedszkola
Przedszkole Miejskie nr 10 im. Jasia i Małgosi ul. Lelewela 1
Przedszkole Miejskie nr 11 im. Marii Kownackiej ul. Malczewskiego 2
Przedszkole Miejskie nr 12 im. Pod Topolą ul. Sportowa 2
Przedszkole Miejskie nr 21 im. Misia Uszatka ul. Dunikowskiego 5
Przedszkole Miejskie nr 25 ul. Długosza 34

Szkoły podstawowe
Szkoła Podstawowa nr 3 Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Sportowymi ul. Stanisławskiego 2
 Szkoła Podstawowa nr 11 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ul. Stanisławskiego 2
Szkoła Podstawowa Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. Piotra Jerzego Frassatiego ul. Stanisławskiego 3
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów 12 Kołobrzeskiego Pułku Piechoty al. Konstytucji 3 Maja 44
Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego ul. Kotsisa 1
Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Józefa Piłsudskiego ul. Dunikowskiego 5

Szkoły ponadpodstawowe
VII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego ul. Stanisławskiego 2
VIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Józefa Piłsudskiego ul. Dunikowskiego 5

Pozostałe
Zespół Szkół nr 14 im. Ambasadorów Praw Człowieka ul. Ignacego Mościckiego 3, w skład którego wchodzą:
Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna nr 14 im. Ambasadorów Praw Człowieka
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 14 im. Ambasadorów Praw Człowieka oraz
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy im. Ambasadorów Praw Człowieka

Zespół Kształcenia Specjalnego nr 1 im. Karola Wojtyły ul. Dunikowskiego 5, w skład którego wchodzą:
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 18 im. Karola Wojtyły
Przedszkole Specjalne nr 34 im. Karola Wojtyły
Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 2.

Niestety brak jest żłobków - najbliższy znajduje się na osiedlu Słonecznym, lub nowopowstający na osiedlu Europejskim.

Atrakcje na osiedlu Staszica

Gorzów Wielkopolski posiada łącznie 12 parków, z których największy 36 hektarowy park Słowiański położony jest  w północnej części osiedla Staszica. W parku oprócz zwiedzenia szlaków i poznania bogatej flory, warto odwiedzić Centrum Sportowo – Rehabilitacyjne „Słowianka” – jedyny w mieście kompleks z tak rozbudowaną ofertą rekreacyjną. Znajdziemy tu dwa baseny: sportowy o wymiarach olimpijskich oraz rekreacyjny z licznymi atrakcjami wodnymi, sauny, strefę spa i wellness, dodatkowo mamy do dyspozycji lodowisko, boisko wielofunkcyjne, kręgielnię oraz siłownię z salą fitness. W niedalekiej odległości możemy równie aktywnie spędzić czas na kortach tenisowych, hali sportowej lub w parku linowym na świeżym powietrzu. Uczestnikami tras o różnym stopniu trudności oraz ścianki wspinaczkowej mogą być zarówno osoby dorosłe, dzieci oraz osoby starsze – wystarczy mieć ukończone 5 lat, odrobinę chęci, czasu i odwagi.

Rynek nieruchomości na osiedlu Staszica

Oferta nieruchomości na osiedlu Staszica jest dość bogata i różnorodna. Dotyczy głównie lokali mieszkalnych zlokalizowanych w niskich i wysokich budynkach z lat 70 i 80-tych o metrażach od 36  do 75 m2. Standard, położenie w budynku oraz powierzchnia to główne cechy, które wpływają na wartość poszczególnych nieruchomości. Mieszkania na sprzedaż na osiedlu Staszica dostępne są w cenach od 4000 do 5500 zł/m2. Nowe budownictwo to zaledwie kilka budynków położonych m.in. przy ul. Matejki czy Mościckiego z lokalami użytkowymi na poziomie parteru. Obecnie planowana inwestycja zakłada powstanie „Osiedla Słowiańskiego” na terenach popoligonowych w bliskim sąsiedztwie Parku Słowiańskiego (między rondem Słowiańskim a „Słowianką” po lewej stronie ulicy Słowiańskiej). Poza lokalami mieszkalnymi w budynkach wielorodzinnych na osiedlu Staszica dostępne są także domy jednorodzinne w zabudowie wolnostojącej oraz bliźniaczej.

Liczne udogodnienia w postaci sklepów, punktów usługowych i wielu placówek edukacyjnych sprawiają, że mieszkańcy Staszica nie muszą często wyjeżdżać poza granice osiedla, a dostęp do terenów zielonych, obiektów rekreacyjnych i sprawne połączenia komunikacyjne wpływają na wzrost jakości życia i atrakcyjność osiedla.

Udostępnij ten post: