Nieruchomości gorzów - blog Biuro nieruchomości

Metamorfoza nieruchomości czyli HOME STAGING W 30 MINUT

16 kwietnia, 2021 5 minut czytania Renata Hrehorczuk

CEL: Szybko wynająć mieszkanie 2 pokojowe na os. Europejskim w Gorzowie Wielkopolskim.
STRATEGIA: Profesjonalne zdjęcia + home staging.
REALIZACJA: Mieszkanie wynajęte w ciągu jednej doby od pojawienia się ogłoszenia.

Zarówno profesjonalne zdjęcia jak i odpowiednie przygotowanie nieruchomości są kluczowe dla szybkiej realizacji celu jakim jest doprowadzenie do transakcji wynajęcia lub sprzedaży nieruchomości. O ile profesjonalne zdjęcia to skomplikowane zadanie i z pewnością bez odpowiedniego sprzętu, wiedzy i doświadczenia nie jesteście w stanie wykonać ich sami, tak odpowiednie przygotowanie nieruchomości nie będzie już dla Was problemem.

Za pomocą kilku drobnych i nie kosztownych zmian możesz stworzyć niepowtarzalny klimat i zupełnie odmienić swoje wnętrze.

Tytułem wstępu wyjaśnię powszechnie stosowane pojęcie "home staging" – jest to nic innego jak przygotowanie nieruchomości poprzez zwiększenie jej atrakcyjności. Zamierzony efekt możemy uzyskać stosując dowolne metody, jednak priorytet stanowi uporządkowanie przestrzeni.

1. Wprowadzenie ładu i porządku

Najlepsza sesja fotograficzna nie będzie miała racji bytu bez należycie przygotowanego wnętrza. Oprócz ogólnie rozumianego porządku i czystości zwróćmy uwagę, aby niepotrzebne i nieużywane rzeczy nie odwracały uwagi potencjalnych klientów. Wynieśmy do piwnicy zalegające kartony, pochowajmy rzeczy osobiste, nadmiar dekoracji, środki czystości i inne zbędne przedmioty które zakłócają ład przestrzenny wprowadzając wrażenie ciasnoty i przytłoczenia. Niech zagości minimalizm i prostota aby każdy mógł poczuć się swobodnie.

To właściwy moment na wykonanie drobnych remontów, bieżących napraw czy chociażby przykręcenie gniazdka lub schowanie wystających kabli.

Nieruchomość przed metamorfozą Nieruchomość po metamorfozie

2. Naturalne dodatki

Kwiaty to jedyny z żywych elementów dekoracji i osobiście stawiam go na pierwszym miejscu. Zarówno w doniczkach na parapetach jak i cięte w wazonach wprowadzają do pomieszczeń akcent elegancji, estetyki a także wpływają znacząco na mikroklimat. Nie zastąpione są również zioła na kuchennym blacie jak bazylia, mięta czy rozmaryn – cudownie pachną i dekorują wnętrze.

Otaczajmy się roślinami – ich widok odpręża nas i relaksuje poprawiając samopoczucie, dodatkowo wpływają na poziom wilgotności w powietrzu i oczyszczają z toksyn.

Owoce i warzywa to kolejna naturalna dekoracja, nie tylko ciesząca oko, ale dzięki żywym kolorom także dodająca pozytywnej energii i pobudzająca kubki smakowe.

Mieszkanie przed metamorfozą, Gorzów Mieszkanie po metamorfozie, Gorzów

3. Przytulne tekstylia

Warto zadbać także o akcent przytulności, a ten niewątpliwie wniosą wszelkie tekstylia. Zasłony, poduszki, koce, narzuty, bieżniki czy dywany nie tylko urozmaicą, ale także ocieplą wnętrze.

Jeśli masz dość aktualnej aranżacji swojej przestrzeni możesz ją całkowicie odmienić wymieniając tekstylną część dekoracji. Nowe zasłony, poduszki i obrus potrafią w zaskakujący sposób odświeżyć i nadać pomieszczeniom zupełnie nowy charakter.

Tekstylia w istotny sposób wpływają na charakter pomieszczeń, dlatego ich wybór nie powinien być przypadkowy. Ich kolor, faktura i materiał z jakiego są wykonane powinny być ze sobą zbieżne i nawiązywać do zamierzonego stylu, tworząc spójną i harmonijną całość.

Mieszkanie przed metamorfozą, Gorzów Mieszkanie po metamorfozie, Gorzów

4. Zadbaj o nastrój

Home staging to także tworzenie nastroju we wnętrzach, a jak wiemy nic tak nie poprawia nastroju jak muzyka i świece. Warto zatem wprowadzić do swojej przestrzeni magiczny klimat który zapewnią świece w różnych postaciach. W szkle, latarenkach, na świecznikach lub dekoracyjnych tacach – wszystkie bez wyjątku odmienią każdy wystrój dając poczucie radości, ciepła i bezpieczeństwa. Zapachowe świece to także sposób na aromatyczne doznania i odświeżenie powietrza.

Relaksacyjna muzyka w tle z pewnością korzystnie wpłynie na odbiór oferty, a rozłożona na stole zastawa pomoże zainteresowanym mentalnie rozgościć się w salonie i wyobrazić sobie siebie jako najemcę lub właściciela Twojej nieruchomości.

Mieszkanie przed metamorfozą, Gorzów Wlkp Mieszkanie po metamorfozie, Gorzów Wlkp

5. Pobudź zmysły

Im więcej zmysłów pobudzisz podczas prezentacji nieruchomości tym lepiej. Oprócz wizualnego odbioru istotny jest również zapach. Zadbajmy aby był świeży i kusił od samego wejścia.

Wyjątkową atmosferę w Twoim wnętrzu dopełni kominek z olejkami eterycznymi: lawendowy uspokoi, pomarańczowy pobudzi, a różany zrelaksuje.

Spokój to zawsze dobra droga więc nie wpadaj w panikę, jeżeli prezentacja Twojej nieruchomości odbywa się za 5 minut, a Ty nie masz na stole świeżych kwiatów ani świec zapachowych. Pamiętaj, że pozytywne nastawienie i uśmiech na twarzy to najlepsze co możesz ofiarować przyszłemu nabywcy i najskuteczniejsza metoda do osiągania wszystkich zamierzonych celów.

Udostępnij ten post: